ENG
   PL


Krzysztof CichoszWYSTAWA »


Urodził się w 1955 r. w Łodzi. W latach 1985-1989 studiował w Wyższym Studium Fotografii w Warszawie, a w latach 1999-2002 w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W roku 2004 w PWSFTviT w Łodzi uzyskał tytuł doktora sztuki w specjalności artystycznej fotografia, a w 2010 – tytuł doktora habilitowanego sztuki filmowej.

Uprawia twórczość w zakresie fotografii dokumentalnej, socjologicznej i kreacyjnej oraz mediów elektronicznych. Opracował własną, unikalną metodę wykonywania wielkoformatowych, przestrzennych fotoinstalacji, łączących fotografię z elementami malarstwa, rzeźby oraz z techniką komputerową.

Zorganizował 25 wystaw indywidualnych oraz uczestniczył w 70 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Był kuratorem kilku wystaw zbiorowych. Otrzymał szereg nagród za działalność artystyczną i popularyzatorską. Jest pomysłodawcą i kuratorem działającej od 1983 r. łódzkiej Galerii FF (Forum Fotografii). Jej siedzibą od 1989 roku jest Łódzki Dom Kultury.

Pracuje jako wykładowca w Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików.Krzysztof Cichosz
www.cichosz.art.pl
e-mail: kjcichosz@gmail.pl

HOME | NOWOŚCI | WYSTAWY | ARTYŚCI | KONTAKT